saja.medu.ir – www.saja.medu.ir  سایت سجا ثبت نام مدارس شاهد

saja.medu.ir – شرایط عمومی ثبت نام دانش آموزان شاهد و غیر شاهد در سامانه سجا 98-99

مطابق اطلاعیه سامانه سجا – saja.medu.ir به اطلاع کلیه دانش آموزان و اولیا گرامی می رسانیم ثبت نام در مدارس شاهد در مقاطع هفتم – دهم و میان پایه آغاز شد و مطابق سنوات گذشته ثبت نام بدون آزمون از بین دانش آموزانی که دارای شرایط عمومی ثبت نام مدارس شاهد باشند صورت می گیرد ، از جمله شرایط مهمی که می توان به آن اشاره کرد عبارتند از :

1 – کلیه دانش آموزانی که قصد ثبت نام در مدارس شاهد را دارند می بایست صلاحیت های لازم در زمینه اخلاق و رفتار را مطابق آئین نامه مدارس شاهد مندرج در سامانه saja.medu.ir را داشته باشند.

2 – تمامی دانش آموزانی که قصد ثبت نام دارند می بایست از لحاظ پوشش مطابق احکام اسلامی و آئین نامه مدارس شاهد باشند مخصوصا برای داوطلبان دختر پوشش کامل اسلامی التزام خواهد داشت.

3 – از دیگر شرایط مهم ثبت نام اقامت دانش آموز در محدوده مدارس شاهد است که در سامانه www.saja.medu.ir محدوده ها مشخص است .

تذکر : احراز شرایط مندرج در دفترچه ثبت نام مدارس شاهد در مورد دانش آموزان جهت ثبت نام و یا تحصیل در مدارس شاهد تماما به عهده شورای آموزشی و اعضای ستاد ثبت نام مدارس شاهد خواهد بود.

تبصره : به اطلاع همکاران محترم فرهنگی و یا بنیاد شهید و امور ایثارگران می رسانیم مطابق اطلاعیه مندرج در سامانه saja.medu.ir ثبت نام فرزندان ایشان در محدوده محل کار همکاران محترم به صورت موقت منعی نخواهد داشت.

 saja.medu.ir * www.saja.medu.ir  *  سجا * مدارس شاهد * شاهد * ثبت نام مدارس شاهد * سایت شاهد * سایت مدارس شاهد * سایت ثبت نام مدارس شاهد * مدارس شاهد 98 * مدارس شاهد 98 99 * زمان ثبت نام مدارس شاهد * ورود به سایت شاهد * ورود به سایت saja

دانش آموزان و اولیا گرامی جهت اطلاع از شهریه مدارس شاهد 98-99 روی لینک مربوط کلیک کنید

saja.medu.ir – شرایط اختصاصی ثبت نام در سامانه سجا 98-99

پیرو اطلاع رسانی ها و موارد مذکور در سامانه سجا به نشانی saja.medu.ir به اطلاع می رسانیم تمامی دانش آموزان ملزم به داشتن شرایط اختصاصی ثبت نام مدارس شاهد خواهند بود ، شرایط اختصاصی مندرج در سایت سجا بیشتر مربوط به شرایط علمی داوطلبان است و به شرح زیر خواهد بود :

saja.medu.ir – شرایط ثبت نام دانش آموزان شاهد 98-99

1 – ثبت نام دانش آموزان شاهد 98-99 پس از ورود به سامانه سجا ( saja.medu.ir ) و تکمیل فرآیند ثبت نام قطعی می شود و این دسته از داوطلبان می بایست در زمان اعلام شده به مدارس قبولی مراجعه نموده و ثبت نام خود را تکمیل نمایند.

2 – دانش آموزان شاهد پس از ورود به مدارس شاهد 98-99 می بایست حد نصاب لازم را در دروس خود کسب نمایند تا بتوانند در این مدارس ادامه تحصیل دهند ضمنا در صورتی که دانش آموزی نتواند حد نصاب مورد نظر را برای ادامه تحصیل کسب کنند مدیر مدرسه موظف به شناسایی عوامل ضعف دانش آموز و بر طرف کردن آن در قالب کلاس های تقویتی و فوق برنامه خواهد بود.

سایت سجا * سجا 98 * مدارس شاهد ثبت نام * ثبت نام ششم به هفتم مدارس شاهد * ثبت نام نهم به دهم مدارس شاهد * ثبت نام سایت سجا * سایت sajamedu.ir *  ورود به سایت ثبت نام ششم به هفتم و نهم به دهم مدارس شاهد * مدارس شاهد بدون آزمون * امتیاز بندی مدارس شاهد * تکمیل اطلاعات مدارس شاهد

3 – در صورتی که دانش آموز شاهدی که در این مدارس ثبت نام نموده دارای موارد انضباطی باشه و از آئین نامه مندرج در سامانه سجا – saja.medu.ir پیروی نکند مدیران مدارس می توانند موضوع را به صورت کتبی به واحد مشاوره مدارس شاهد ارسال نموده تا در مورد ایشان تصمیمات مربوطه اتخاذ شود.

تذکر مهم : با توجه به توضیحات مربوطه در سامانه سجا – saja.medu.ir لازم به ذکر است منظور از دانش آموزان شاهد فرزندان شهدا – آزادگان و جانبازان بالاتر از 50% می باشد.

ثبت نام در مدارس شاهد در همه پایه ها امکان پذیر خواهد بود جهت ثبت نام میان پایه شاهد 97 کلیک کنید

saja.medu.ir – شرایط ثبت نام دانش آموزان غیر شاهد در مدارس شاهد 98-99

1 – احراز شرایط علمی دانش آموزان

2 – امتیاز دانش آموزان غیرشاهد برای ورود به مدارس شاهد با توجه به شرایط علمی آن ها محاسبه خواهد شد و به علاوه امتیازات موجود در دفترچه ثبت نام مدارس شاهد که در سامانه سجا قابل مشاهده است ، امتیاز نهایی دانش آموز را نشان خواهد داد.

saja.medu.ir

www.saja.medu.ir

سایت سجا

سجا

ثبت نام مدارس شاهد

سایت ثبت نام مدارس شاهد

مشاوره تحصیلی

3 – لازم به ذکر است کلیه مدارک لازم جهت ثبت نام بر احراز شرایط دانش آموز شاهد و غیر شاهد می بایست دارای مهر معتبر و تائیدیه از ستاد مرتبط داشته باشد.

4 – به اطلاع کلیه دانش آموزان متقاضی ورود به مقطع هفتم مدارس شاهد 98-99 در صورتی که این دانش آموزان فرزند جانباز 25% به بالا با داشتن حداکثر 3 درس خوب در کارنامه خود نیز می توانند در مدارس شاهد ثبت نام نمایند.

saja.medu.ir – امتیاز بندی سامانه سجا جهت ثبت نام مدارس شاهد 98-99

با توجه به جدول امتیازات مندرج در سایت سجا به نشانی www.saja.medu.ir هر یک از دانش آموزانی که قصد ثبت نام مدارس شاهد را دارند دارای امتیاز مشخصی می باشند که در ثبت نام وی این امتیاز ها به صورت مستقیم تاثیر گذار خواهد بود و اولویت با کسانی خواهند بود که امتیاز آن ها بالاتز است.

با توجه به محدودیت های موجود و عدم امکان بیان امتیاز بندی مدارس شاهد موجود کلیه دانش آموزان و اولیا گرامی می توانند جهت ثبت نام مدارس شاهد از طریق سامانه saja.medu.ir با مرکز مشاوره سامانه سجا تماس گرفته و تمام موضوعات در پیرامون ثبت نام و ورود به مدارس شاهد مطرح کنند.

اخبار مدارس شاهد

اخبار ثبت نام مدارس شاهد

زمان ثبت نام مدارس شاهد

شرایط ثبت نام مدارس شاهد

سایت مدارس شاهد

سایت شاهد

سایت سجا

معرفی سایت saja.medu.ir

سامانه سجا (saja.medu.ir) جامع ترین سامانه ثبت نام مدارس فرزندان شاهد و ایثارگر و فرهنگی می باشد که تمامی پیش ثبت نام در این مدارس سطح بالا در این سامانه انجام خواهد شد و داوطلبان حتما باید با ورود به سامانه سجا 98 پیش ثبت نام خود را در هر پایه ای که هستند انجام دهند که در ادامه خدمات سایت سجا، نحوه ثبت نام مدارس شاهد 98، مقاطع مختلف سایت سجا و همچنین زمان و شرایط ثبت نام مدارس شاهد 98 و … را مفصل توضیح خواهیم داد.

saja.medu.ir سایت ثبت نام مدرسه شاهد و به اختصار سجا نامیده شده است که مخفف سامانه جامع امور ایثارگر و شاهد آموزش و پرورش می باشد.

Saja.medu.ir خدمات سایت

خدمات saja.medu.ir سایت شامل:

انجام پیش ثبت نام در مدارس مود علاقه داوطلب بدون نیاز به مراجعه حضوری و به صورت کاملا اینترنتی

اعلام نتایج ثبت نام مدارس شاهد در سامانه سجا بر اساس کد ملی داوطلب

ورود به سامانه دانشجو از طریق کد ملی(ورود دانش آموزان)

ورود مسئولان (مسئولان محترم ادارات شاهد و ایثارگران)

پنل کاربری مدارس (ورود مدیران محترم مدارس شاهد به شامانه سجا)

اولویت قبولی بر اساس امتیاز و جلوگیری از هیچ ثبت نام حضوری و بر اساس قوانین

Saja.medu.ir نحوه ورود به سایت

شاهد

مدرسه شاهد

مدارس شاهد

ثبت نام مدارس شاهد

ثبت نام بدون آزمون مدارس شاهد

همه چیز درباره مدارس شاهد

نحوه ورود به saja.medu.ir سایت بصورت کاملا اینترنتی می باشد و دانش آموزان باید به مراجعه به سایت جامع امور شاهد و ایثارگر به نشانی: saja.medu.ir درسامانه مدارس شاهد برای ثبت نام مدارس شاهد اقدام نمایند.

Saja.medu.ir سایت ثبت نام

برای انجام ثبت نام  در سایت سجا بر اساس امتیازبندی باید داوطلب دقت لازم را به عمل آورد و همچنین از آن جایی که چون امکان ویرایش و درج امتیاز در قبولی در مدارس شاهد 98 حائز اهمیت است بنابراین می توان متقاضیان ثبت نام مدارس شاهد 98 را به دو دسته تقسیم نمود که در ادامه بدان می پردازیم .

دسته اول ثبت نام مدارس شاهد در سامانه سجا

دسته اول به فرزندان شاهد ( فرزندان شهدا و فرزندان آزادگان و جانبازان 50 درصد به بالا ) اختصاص می یابد که لازم است اولیا بعد از ثبت نمودن اطلاعات در سایت سجا (درصد قبولی 99%) و ارائه مدارک به مدرسه مورد نظر در موعد مقرر ثبت نام قطعی را برای مدرسه سجا به عمل آورند.

ثبت نام مدارس شاهد فرزندان خود را به مشاوران سبز مشاور بسپارید

دسته دوم ثبت نام مدارس شاهد در سامانه سجا

دسته دوم به ثبت نام سایر دانش آموزان که سهمیه های آزاد و همچنین سهمیه های فرهنگی، معدل، مدال، حفظ قرآن و … می باشند تعلق می گیرد.

برای مشاوره saja.medu.ir  به سایت سبز مشاور مراجعه نمایید.

برای مشاوره saja.medu.ir به سایت sabzmoshaver  مراجعه نمایید.

ثبت نام بقیه دانش آموزان طی دو مرحله انجام می شود، بعد از انجام ثبت نام موقت با مد نظر قرار دادن اولویت های ایثارگری و یا سایر امتیاز بندی ها با توجه به احراز شرایط صورت گرفته دانش آموزان کلیه موارد بررسی می شود و نتیجه ثبت نام مدارس شاهد آن از طریق سامانه سجا برای انجام ثبت نام قطعی دانش آموزان پذیرفته شده اعلام خواهد شد.

هزینه saja.medu.ir ثبت نام

دانش آموزان واجد شرایط از طریق سایت ثبت نام سامانه سجا می بایست ابتدا هزینه saja.medu.ir ثبت نام مبلغ 24 هزار تومان را پرداخت نمایند، سپس با درج کردن مشخصات فردی یعنی با وارد کردن شماره ملی خود زمانی که موفق به ورود سامانه سجا شدند تمامی مراحل ثبت نام مدارس شاهد را می توانند انجام دهند.

پیش ثبت نام سامانه سجا در چه مقاطعی می باشد؟

پیش ثبت نام مدارس شاهد در سامانه سجا شامل مقاطع:

پیش ثبت نام پایه اول ابتدایی مدارس شاهد

پیش ثبت نام پایه اول متوسطه (هفتم) مدارس شاهد

پیش ثبت نام پایه دوم متوسطه یا دهم مدارس شاهد

پیش ثبت نام میان دوره مدارس شاهد

داوطلبان باید پیش ثبت نام مدارس شاهد تمامی مقاطع خود را از طریق saja.medu.ir سایت سجا انجام دهند.

پیش ثبت نام مدارس شاهد دیگر به صورت حضوری در مدارس انجام نخواهد شد.

فرم پیش ثبت نام سامانه سجا

داوطلبان می بایست به صورت اینترنتی نسبت به تکمیل فرم پیش ثبت نام سامانه سجا در سامانه جامع مدارس شاهد و ایثارگران اقدام نمایند، متقاضیان زمان وارد نمودن مشخصات شناسنامه ای ، نام آموزشگاه ، کد ملی ، نام استان ، نام و نام خانوادگی، اطلاعات محل سکونت شامل (آدرس-شماره تلفن-کد پستی)، انتخاب نزدیک ترین مدرسه و همچنین درج سهمیه ها(مهم)… توجه لازم را به عمل آورند.

مشاوره اعلام نتایج مدارس شاهد 97 - 98

پس از ثبت نام دانش آموزان متقاضی تحصیل در مدارس شاهد در سال تحصیلی 97 - 98 در پایه های اول ابتدایی ، پایه هفتم و دهم مرحله ی بعد ، ارسال نتایج غیر قطعی از طریق سایت و ارسال پیامک توسط مدارس بر طبق جدول زمانی ارائه شده توسط سامانه سجا است و در مرحله ی بعدی شامل بررسی مدارک تحصیلی دانش آموزان توسط ستاد ثبت نام مدرسه و تایید در سایت سجا می باشد . مرحله اخر که مرحله اعلام نتایج می باشد شامل تایید مدارک ثبت نام دانش آموزان از سوی منطقه و استان و اعلام نتایج قطعی به والدین می باشد . در این بخش در مورد زمان اعلام نتایج مدارس شاهد در سال تحصیلی 97 - 98 و نحوه مشاهده نتایج توضیح داده می دهیم .

اعلام نتایج مدارس شاهد 97 - 98

زمان اعلام نتایج مدارس شاهد 97 - 98

پس از طی شدن مراحل ثبت نام و بررسی مدارک نوبت به اعلام نتایج پذیرفته شدگان در مدارس شاهد می رسد . طبق جدول زمان بندی نتایج مدارس شاهد 97 - 98 برای پایه اول ابتدایی و پایه هفتم و پایه دهم دانش آموزان لازم است برای مشاهده نتایج به سایت سجا بخش دانش آموزی به آدرس student.saja.medu.ir مراجعه نمایید .

جدول زمان بندی

اول ابتدایی

سال هفتم

سال دهم

ارسال نتایج غیر قطعی از طریق سایت و ارسال پیامک توسط مدارس

17 تا 19 خرداد ماه

16 تیر ماه

25 تیرماه

بررسی مدارک تحصیلی دانش آموزان توسط ستاد ثبت نام مدرسه و تایید در سایت سجا

20 تا 27 خرداد ماه

17 تا 27 تیرماه

26 تیرماه تا 3 مرداد

تایید مدارک ثبت نام دانش آموزان از سوی منطقه و استان و اعلام نتایج قطعی به والدین

27 خرداد تا 3 تیر

28 تیر تا 3 مرداد ماه

3 تا 17 مرداد ماه

نحوه مشاهده نتایج مدارس شاهد 97 - 98

پس از اعلام نتایج مدارس شاهد سال تحصیلی 97 - 98 دانش آموزان با مراجعه به سایت سجا به آدرس student.saja.medu.ir می توانند نتایج را مشاهده نمایند . بر طبق تصویر زیر لازم است دانش آموزان با وارد نمودن کد ملی و شماره سریال شناسنامه نتایج را مشاهده نمایند . هنگام مشاهده نتایج سه حالت ممکن است وجود داشته باشد . حالت اول در مدارس شاهد پذیرفته شده باشید . حالت دوم اسم شما در لیست ذخیره باشد و حالت سوم پذیرفته نشده باشید . دانش آموزانی که به صورت قطعی پذیرفته شده اند با مراجعه به مدارس طبق جدول زمان بندی مدارک ثبت نام را ارائه دهند . کسانی که اسم آنها به عنوان ذخیره می باشد باید مدارک ثبت نامی خود را تحویل مدارس دهند و در صورتی که دانش آموزانی که بصورت قطعی

پذیرفته شده اند به مدارس شاهد برای ثبت نام مراجعه نکنند و یا دانش آموزانی که مدارک لازم شاهد برای ثبت نام را نتوانند ارائه دهند دانش آموزان ذخیره جایگزین این افراد می شوند.

اعلام نتایج مدارس شاهد 97 - 98

پس از کلیک بر روی لینک ورود دانش آموزان وارد صفحه زیر می شوید  و سپس در صفحه ی بعد بر اساس تصویر زیر کد ملی و شماره سریال شناسنامه خود را واردمیکنید تا نتایج را مشاهده نمایید .

 

شاهد+سجا+saja+سایت saja+شاهد ثبت نام